mjeksia popullore. Powered by Blogger.
RSS

kura popullore

VIZITAT TOTALE NE FAQE

Kerko brenda faqes {per shembull hithra,tiroidja ulcera ,etj}

Caricamento in corso...

ARTIKUJT E FUNDIT

ANEMIA; kurat popullore
                                              Çfarë duhet të konsumojnë anemikët

-Anemikët duhet të konsumojnë fruta me vitaminë C.
-Anemikët duhet të konsumojnë spinaq dhe barëra jeshile.
-Fiku, shalqiu dhe luleshtrydhja, efikase për t’u trajtuar.
-Anemikët duhet të pinë 150 gram lëng karotash në ditë.
-Çajin, kakaon dhe kafen duhet t’i marrin tri orë përpara se të hanë, pasi ndryshe vështirëson tretjen.
-Pacientët duhet të pinë çdo ditë 150 ml lëng të rrepës së kuqe, para buke.
-Këshillohet të konsumohet sa më shpesh domatja.
-Të sëmurët duhet të marrin gjithashtu, çdo ditë 10-15 fruta të mandarinës për një kohë prej 20-25 ditë.


  • Digg
  • Del.icio.us
  • StumbleUpon
  • Reddit
  • RSS

0 commenti:

Posta un commento

PERMBAJTJA